Aktualności

Nowy sezon koncertowy w Kąśnej

Nie zabraknie sztandarowych wydarzeń festiwalowych oraz pojedynczych koncertów z udziałem wielkich osobowości polskiej estrady.


KONCERTY 2019

14 kwietnia | Singin’ Birds

Barwne trio wokalne w koncercie wielkich retro przebojów na inaugurację sezonu koncertowego w Kąśnej Dolnej. Działają na publiczność niczym wehikuł czasu, raz przenosząc ją do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50. I 60. – pełnych rock’n’rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem.

12-19 maja | Warsztaty z Mistrzami – Tydzień Talentów

Konfrontacje młodych muzyków z różnych polskich ośrodków artystycznych z wybitnymi Mistrzami – Pedagogami.

Recital wokalny Katarzyny Oleś-Blachy
Wieczór pieśni w wykonaniu solistki Opery Krakowskiej, niezwykle charyzmatycznej artystki obdarzonej dźwięcznym sopranem koloraturowym. Koncert wzbogaci obecność młodego laureata Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy – tenora Krzysztofa Zimnego.

Tarnowskie Talenty
Koncert wyróżnionych uczniów tarnowskiej szkoły muzycznej.

Recital Szymona Nehringa i Marcina Zdunika

Brawurowy finalista XVII Konkursu Chopinowskiego oraz najwybitniejszy polski wiolonczelista młodego pokolenia we wspólnym recitalu wieńczącym Festiwal. W programie koncertu znajdą się m.in. utwory Fryderyka Chopina. Wieczór rozpocznie prezentacja szczególnie wyróżniających się uczestników Warsztatów z Mistrzami.

8 czerwca | Mieczysław Szcześniak

Koncert legendarnego wokalisty obdarzonego niezwykle ciepłą barwą głosu i wielką charyzmą sceniczną. W programie wieczoru pojawią się takie przeboje, jak „O niebo lepiej”, „Kochaj” czy „Za-czekam”

13 lipca | Dorota Osińska

Czarująca hipnotyzującym głosem finalistka II edycji programu The Voice of Poland. Podczas koncertu w Kąśnej zaprezentuje popularne utwory, takie jak „Calling You czy „Je t’aime”, a także autorskie piosenki w fantastycznych aranżacjach Pawła Steczka.

22-24  sierpnia |XIII Festiwal Muzyki Kameralnej Bravo Maestro

Giuseppe Verdi – Traviata
Jedna z najbardziej znanych oper świata i arcydzieło definiujące gatunek w wykonaniu czołówki polskich solistów operowych w wersji koncertowej.

Mistrzowskie skrzypce – Robert Kabara i Silesian Chamber Players
Wirtuoz skrzypiec, Maestro koncertujący na najbardziej renomowanych scenach Europy i świata. Na deskach Sali Koncertowej Stodoły zaprezentuje szczególnie uwielbiane przez publiczność Cztery Pory Roku op. 8 Antonio Vivaldiego. Swoją kreację artystyczną zbuduje z niezwykle energetycznym zespołem Silesian Chamber Players.

Maraton Wirtuozowski
Tradycyjny Maraton Muzyczny wieńczący Festiwal. Trzygodzinna uczta dla wielbicieli muzyki kameralnej w wykonaniu najlepszych polskich solistów i kameralistów: Roberta Morawskiego, Krzysztofa Jakowicza, Janusza Wawrowskiego, Michała Zaborskiego, Tomasza Strahla i Klaudiusza Barana.

5 października | Anna Maria Jopek

Gratka dla miłośników ciepłych jazzowych brzmień. W programie koncertu największe przeboje artystki, która wystąpi w wyjątkowo atrakcyjnym gronie pianisty Krzysztofa Herdzina, Basisty Roberta Kubiszyna, wokalisty i flecisty Piotra Nazaruka oraz perkusisty Pawła Dobrowolskiego

3-10 listopada | Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej
W swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego, jak i do folkloru muzycznego Podhala. Jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. W Kąśnej Dolnej wystąpi z repertuarem znanych polskich pieśni patriotycznych.

Stanisław Moniuszko – Halka

Wersja koncertowa uważanej za pierwszą, opery narodowej w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej jako hołd dla kompozytora w Roku Moniuszkowskim.

W ramach Festiwalu odbędzie się  seria wydarzeń poświęconych Kompozytorowi. Specjalnie przygotowany spektakl teatralny Moniuszko skierowany do dzieci i młodzieży przedstawiać będzie postać największego polskiego twórcy pieśni. Młodzi aktorzy zaprezentują najważniejsze fakty z życia tej postaci.

 

×