Aktualności

Singin' Birds - bilety w sprzedaży od 18 marca

Bilety w cenie 30 zł do nabycia stacjonarnie w Dworze Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 lub elektronicznie całodobowo przez zakładkę Koncerty na naszej stronie.


Singin' Birds to pierwszy polski zespół nawiązujący do amerykańskiej tra­dycji muzycznej z I połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych śpiewających w bliskiej harmonii. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach aranżacje i współbrzmienia głosów w ścisłej harmonii stanowią ucztę nawet dla najbardziej wymagają­cych melomanów.

„Ćwierkający” w retro stylu zespół tworzy rozśpiewane trio: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska i Dominika Dulny. O instrumentalną oprawę dbają: pianista Marcin Piękos, kontrabasista Jacek Kaliszewski, perkusista Marcin Marcel Piszczorowicz. Łączą oni muzyczny profesjonalizm ze świetną zabawą i humorem, a także oferują niezwykle różnorodny repertuar od porywającego swingu, przez przekorne country i zabawnego rock and rolla, aż po nastrojowe ballady. Tchną nowe życie w perełki muzyczne, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodają nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów, a także tworzą własne, niepowtarzalne piosenki.

Singin’ Birds dało się poznać szerszej publiczności m.in. dzięki występom w konkursie Debiuty podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i w półfinale telewizyjnego programu „Must Be The Music” (2013).

 

×