Aktualności

Pod skrzydłami Ministra Kultury przez kolejne trzy lata

18 pgrudnia w Warszawie został podpisany aneks do zawartej 31 marca 2017 roku umowy dotyczącej współprowadzenia Centrum Paderewskiego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Uroczystość przedłużenia umowy wpisuje się w program współprowadzeń MKiDN, których naczelną ideą jest udzielenie wsparcia instytucjom kultury z budżetu centralnego. Poza Centrum wśród jednostek współprowadzonych znalazły się również: Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, „Mazowsze”, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Teatr Polski w Warszawie.

fot. Danuta Matloch / MKiDN

– Współprowadzenie instytucji kultury ma podstawowy cel, czyli wzmocnienie potencjału polskiej kultury – mówił podczas uroczystości podpisania aneksów do umów o współprowadzeniu Wicepremier, Minister Kultury prof. Piotr Glińśki. 

fot. Danuta Matloch

Uroczystość uświetniły utwory Stanisława Moniuszki w wykonaniu dyrektora Centrum Paderewskiego Łukasza Gaja wykonanych wraz z zespołem Arso Ensemble składającym się z muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

fot. Danuta Matloch / MKiDN

fot. Danuta Matloch / MKiDN

 

×