Aktualności

Sinatra. Największe przeboje - plakat

Sinatra – Największe przeboje

Szyk, klasa, jazz, czyli sentymentalna podróż przez Amerykę złotej ery Swingu i Hollywoodu. W sobotę 1 października zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

BILETY WYPRZEDANE


Muzyka Franka Sinatry uznawana jest za ponadczasową, zaś on sam za najwybit - niejszego amerykańskiego piosenkarza XX wieku. Jego głos, o którym mówiło się „The Voice” („ten głos”) przeszedł do historii, podobnie jak wiele jego popu - larnych piosenek, jak choćby „My Way”. Niektóre z  nich, m.in. „Fly Me to the Moon”, „Somethin’ Stupid”, „Our love is here to stay” czy „My Funny Valen - tine”, usłyszymy podczas kąśnieńskiego koncertu w  aranżacjach i  wykonaniu jednego z najciekawszych obecnie polskich bandów.

Wystąpią:

Wojciech Myrczek – wokal
Daniela Bereza – wokal
Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy

Bilety w cenie 40 zł dostępne od 1 września. Włączając się w akcję „Weekend Seniora z Kulturą”, osobom w wieku 60+ oferujemy bilety z 50% zniżką. Bilety te można zakupić jedynie w sprzedaży stacjonarnej w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego. Więcej informacji pod numerem 14 600 00 16.

Chopin University Big Band powstał w 2006 roku. W 2012 jego kierownikiem artystycznym został Piotr Kostrzewa. Zespół brał udział w prestiżowych festiwalach i wydarzeniach, takich jak La Folle Journee w Nantes, Szalone Dni Muzyki w Warszawie, Jazz Jamboree czy Warszawska Jesień. Koncertował z wieloma uznanymi artystami, jak Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Adam Sztaba, Kuba Badach czy Sławek Uniatowski.

Daniela Bereza to wokalistka i dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczy w wielu wydarzeniach muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Wojciech Myrczek to wokalista jazzowy, wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie z tytułem doktora sztuk muzycznych. W swoich interpretacjach łączy znakomitą technikę wokalną, wyrafinowane improwizacje wykonywane scatem oraz liryzm, nostalgię i subtelny humor. W swoim dorobku posiada dwa albumy studyjne: „Wojciech Myrczek Quintet – We’ll Be Together Again” i „Myrczek & Tomaszewski – Love Revisited”. Współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Herdzinem, Pawłem Tomaszewskim, Lorą Szafran, Tomaszem Stańką i innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Program:
LIGHT SIGNAL – Wojciech Kostrzewa / BIG BAND
OUR LOVE IS HERE TO STAY – Gershwin / I. Gershwin / arr. D. Wolpe / BEREZA
COME FLY WITH ME – S. Cahn / J. van Heussen / arr. J. Harpin / MYRCZEK
I’VE GOT YOU UNDER MY SKIN – C. Porter / MYRCZEK
SOMETHING STUPID – C. Parks / BEREZA/MYRCZEK
FUN TIME – Sammy Nestico / BIG BAND
GIRL FROM IPANEMA – A. C. Jobim / V. de Moraes / MYRCZEK
FLY ME TO THE MOON – B. Howart / arr. J. Harpin / MYRCZEK
WHEN I FALL IN LOVE – V. Young / E. Heyman/arr. D. Wolpe / BEREZA
MACK THE KNIFE – Kurt Weil / Bert Brecht / arr. D. Wolpe / BIG BAND
MY WAY – J. Revaux & C. Francois / arr. S. Berger / MYRCZEK
THE WAY YOU LOOK TONIGHT – J. Kern /D. Fields / arr. D. Montalto / MYRCZEK
ALL THE WAY – S. Cahn / J. van Heusen / arr. D. Wolpe / BEREZA / MYRCZEK
THE LADY IS A TRUMP – R. Rodgers / L. Hart / arr. T. Vincent / MYRCZEK

 

 

×