Aktualności

Jose Torres i Havana Dreams - plakat

José Torres & Havana Dreams | Koncert muzyki kubańskiej

23 lipca Sala Koncertowa Stodoła w Kąśnej Dolnej wypełni się gorącymi kubańskimi rytmami za sprawą José Torresa i jego zespołu Havana Dreams. Artyści wykonają takie utwory, jak: „El cuarto de Tula” „Chan chan” „Dos gardenias” „Bilongo” „Guantanamera” „El cafetal” „Son de la loma” „Marieta” „Lagrimas negras” „Besame mucho” „Besos discretos” „Pare cochero” „Cachita” „Como fue” „Me extrańa” „La miradita” „Guanabacoa” „La vida que nunca se acaba”.


José Torres to wirtuoz instrumentów perkusyjnych. Występując od ponad 30 lat, współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady, m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, zespołem Maanam, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Założył pierwszą w Polsce orkiestrę salsową „José Torres y Salsa Tropical”.

Koncerty w wykonaniu José Torresa to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski. Jego występy charakteryzują się energią słonecznej Kuby, którą z dużą łatwością zaraża publiczność. Koncertuje ze swoim zespołem Havana Dreams, złożonym z muzyków i kubańskich, i polskich. Razem wykonują utwory znane polskiej publiczności z projektu „Buena Vista Social Club”. Piosenkami zaprasza w podróż do zakątków, gdzie o każdej porze tli się muzyka. Instrumenty ludowe zabierają słuchacza do miejsc, gdzie wieczór trwa w nieskończoność, a ludzie bawią się do świtu.

 

×