Aktualności

Zemsta. Sceniczne hity - plakat

Spektakl dla młodzieży w ramach Viva Polonia!

ZEMSTA
Sceniczne hity. Top 5!
7-9 listopada (sześć spektakli)


Adaptacja teatralno-filmowa oparta na klasycznej komedii Aleksandra Fredry. Widowisko jest wyjątkowym połączeniem humoru, intryg, inteligentnych dialogów i komicznych sytuacji. Młodzi widzowie zobaczą fabułę romantycznego dramatu w zupełnie nowym wydaniu, z licznymi nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Spektakl zapewni dużą dawkę emocji, obejmując zarówno momenty rozśmieszające, jak i te, które poruszają głęboko. Widzowie będą mogli zobaczyć topowe sceny z „Zemsty”, takie jak: kłótnia o mur, wyznania Papkina skierowane do Klary, dyktowanie listu do Klary Dyndalskiemu przez Cześnika, pisanie przez Papkina testamentu, itd. Nie zabraknie również kluczowych cytatów, które zapisały się w historii literatury polskiej: ,,Hej Gerwazy daj gwintówkę! niechaj stracę tę makówkę''; „Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!; „Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby.”; Mocium panie, Wprzódy słońce w miejscu stanie, Wprzódy w morzu wyschnie woda, Nim tu u nas będzie zgoda.” 

 „Zemsta” Fredry jest pozycją obowiązkową na liście lektur ósmoklasisty. Warto zatem zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tej książki, a spektakl daje młodym widzom taką możliwość.

Do realizacji tego projektu zostało zaproszone Koło Teatralne Improwizacja, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Tworzą je uczniowie i absolwenci tej szkoły. Jest to już piąty spektakl wystawiany przez gromnickich uczniów w ramach festiwalu „Viva Polonia – ku pokrzepieniu serc”.

Udział w spektaklu jest bezpłatny. Przy okazji wizyty w Kąśnej Dolnej istnieje możliwość zwiedzenia Dworu Ignacego Jana Paderewskiego – koszt zwiedzania: 10 zł od osoby, w tym możliwość zobaczenia wystawy festiwalowej „Madonny polskie”, której autorem jest Franciszek Kafel.

KIEDY GRAMY?

7 listopada (wtorek), godz. 10.00 | WOLNYCH MIEJSC: 0
7 listopada (wtorek), godz. 12.00 | WOLNYCH MIEJSC: 55
8 listopada (środa), godz. 10.00 | WOLNYCH MIEJSC: 0
8 listopada (środa), godz. 12.00 | WOLNYCH MIEJSC: 65
9 listopada (czwartek), godz. 10.00 | WOLNYCH MIEJSC: 0
9 listopada (czwartek), godz. 12.00 | WOLNYCH MIEJSC: 0

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 października lub do wyczerpania miejsc (formularz zgłoszeniowy do pobrania).

 

×