Aktualności

ZEMSTA - Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

ZEMSTA – Sceniczne hity. TOP 5! | podsumowanie

Przedstawienia skierowane do szkół podstawowych i ponadpostawowoych, inspirowane polską literaturą i historią, są od pierwszej edycji sercem Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc, z roku na rok przyciągając coraz więcej młodych widzów.

 


Zemsta - Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

Spektakl inspirowany „Zemstą” w roku jej autora – Aleksandra Fredry przygotowało tradycyjnie już Koło Teatralne „Improwizacja”, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Kierownictwo artystyczne nad młodymi aktorami sprawują: dr Małgorzata Hołda-Kuchnik i Anna Gaj. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu powstało znakomite widowisko, które w syntetycznej formie przybliżyło tę genialną komedię przybłej publiczności.

Zemsta - Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

Zemsta. Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

ZEMSTA – Sceniczne hity. TOP 5! w liczbach:
* zagraliśmy 6 spektakli w 3 dni
* wystąpiło 9 aktorów Koła Teatralnego „Improwizacja” oraz 3 muzyków
* łącznie w przygotowanie spektaklu zaangażowanych było 19 osób
* prace związane z przygotowaniem spektaklu trwały 3 miesiące
* przedstawienie obejrzało 1928 uczniów z 43 szkół województwa małopolskiego

Zemsta. Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

Zemsta. Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

Dziękujemy nauczycielom i pedagogom, którzy zorganizowali wyjazd swoich szkół do Kąśnej:
SP. im. Stanisława Staszica w Bobowej, SP. nr 1 w Tarnowie, SP. w Siedliskach, SP. w Jankowej, SP. w Kąśnej Dolnej, SP. w Rzepienniku Biskupim, SP. im. św. Jana Pawła II w Rzepienniku Marciszewskim, SP. im. św. Jana Kantego w Zborowicach, ZS-P. w Binarowej, SP. w Rzuchowej, NSP. w Pławnej, SP. im. Jana Pawła II w Olszynach, SP. im. ks. Jerzego Popiełuszki w Łowczowie, SP. im. S. Staszica w Tuchowie, SP. im. Macieja Ratana w Lichwinie, SP. im. Tadeusza Kościuszki w Stróżach, ZSiP. im. Józefa Tischnera w Domosławicach, SP. w Chojniku, ZS-P. w Siemiechowie, SP. w Brzozowej, SP. w Ciężkowicach, SP. nr 1 w Jastrzębi, SP. nr 2 w Jastrzębi, SP. w Starej Wsi, ZSP. W Rożnowicach, SP. im. Stefana Batorego w Siekierczynie z filią w Falkowej, SP. w Racławicach, SP. w Gromniku, SP. w Turzy, SP. w Rzepienniku Strzyżewskim, Społeczna SP. nr 1 w Tarnowie, SP. w Rzepienniku Suchym, SP. w Mochnaczce Wyżnej, SP. nr 14 w Tarnowie, SP. w Bruśniku, SP. nr 23 w Tarnowie, SP. w Jodłówce Tuchowskiej, SP. w Burzynie, SP. w Śmignie, SP. w Faściszowej, SP. w Czermnej, SP. w Szerzynach, ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gromniku

Zemsta - Sceniczne hity | fot. Kornelia Cygan

Autorką zdjęć jest Kornelia Cygan

×