Sinatra – Największe przeboje

Sinatra. Największe przeboje | fot. Kornelia Cygan

Szyk, klasa, jazz, czyli sentymentalna podróż przez Amerykę złotej ery Swingu i Hollywoodu.

Muzyka Franka Sinatry uznawana jest za ponadczasową, zaś on sam za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX wieku. Jego głos, o którym mówiło się „The Voice” („ten głos”) przeszedł do historii, podobnie jak wiele jego popularnych piosenek, jak choćby „My Way”. Niektóre z  nich, m.in. „Fly Me to the Moon”, „Somethin’ Stupid”, „Our love is here to stay” czy „My Funny Valentine”, usłyszymy podczas kąśnieńskiego koncertu w  aranżacjach i  wykonaniu jednego z  najciekawszych obecnie polskich bandów.

Wystąpią:

Wojciech Myrczek – wokal
Daniela Bereza – wokal
Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy

Bilety w cenie 40 zł dostępne od 1 września. Włączając się w akcję „Weekend Seniora z Kulturą”, osobom w wieku 60+ oferujemy bilety z 50% zniżką. Bilety te można zakupić jedynie w sprzedaży stacjonarnej w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego. Więcej informacji pod numerem 14 600 00 16.

Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem sprzedaży biletów.

Chopin University Big Band powstał w 2006 roku. W 2012 jego kierownikiem artystycznym został Piotr Kostrzewa. Zespół brał udział w prestiżowych festiwalach i wydarzeniach, takich jak La Folle Journee w Nantes, Szalone Dni Muzyki w Warszawie, Jazz Jamboree czy Warszawska Jesień. Koncertował z wieloma uznanymi artystami, jak Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Adam Sztaba, Kuba Badach czy Sławek Uniatowski.

Daniela Bereza to wokalistka i dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczy w wielu wydarzeniach muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Wojciech Myrczek to wokalista jazzowy, wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie z tytułem doktora sztuk muzycznych. W swoich interpretacjach łączy znakomitą technikę wokalną, wyrafinowane improwizacje wykonywane scatem oraz liryzm, nostalgię i subtelny humor. W swoim dorobku posiada dwa albumy studyjne: „Wojciech Myrczek Quintet – We’ll Be Together Again” i „Myrczek & Tomaszewski – Love Revisited”. Współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Herdzinem, Pawłem Tomaszewskim, Lorą Szafran, Tomaszem Stańką i innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Program:

„Light Signal” – W. Kostrzewa / Big Band
„Our Love Is Here To Stay” – Gershwin / I. Gershwin / arr. D. Wolpe / D. Bereza
„Come Fly With Me” – S. Cahn / J. van Heussen / arr. J. Harpin / W. Myrczek
„I’ve Got You Under My Skin” – C. Porter / W. Myrczek
„Something Stupid” – C. Parks / D. Bereza, W. Myrczek
„Fun Time” – Sammy Nestico / Big Band
„The Girl From Ipanema” – A. C. Jobim / V. de Moraes / W. Myrczek
„Fly Me To The Moon” – B. Howart / arr. J. Harpin / W. Myrczek
„When I Fall In Love” – V. Young / E. Heyman/arr. D. Wolpe / D. Bereza
„Mack The Knife” – K. Weil / Bert Brecht / arr. D. Wolpe / Big Band
„My Way” – J. Revaux & C. Francois / arr. S. Berger / W. Myrczek
„The Way You Look Tonight” – J. Kern /D. Fields / arr. D. Montalto / W. Myrczek
„All The Way” – S. Cahn / J. van Heusen / arr. D. Wolpe / D. Bereza, W. Myrczek
„The Lady Is A Trump” – R. Rodgers / L. Hart / arr. T. Vincent / W. MyrczekPowrót