Songs from Yesterday | Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin

Songs from Yesterday - fot. Kornelia Cygan
„Songs from Yesterday” – wspólny album studyjny Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina pod tym tytułem wydany został w 2015 roku, by wkrótce uzyskać status platynowej płyty. Artyści wzięli na tapet takie światowe przeboje, jak m.in. „Imagine”, „I Can't Get No Satisfaction” „Yesterday” czy „Tears in Heaven”. 
 
Mieczysław Szcześniak – śpiew
Krzysztof Herdzin – aranżacje, fortepian, śpiew, perkusja
Robert Kubiszyn – kontrabas
Marcin Jahr – instrumenty perkusyjne
 
Mieczysław Szcześniak to artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, wpółpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicą. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny , świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań.
 
Krzysztof Herdzin to wybitna polskiej sceny muzycznej. Powiedzieć o nim, że jest muzykiem wszechstronnym i tytanem pracy, to nic nie powiedzieć. Ten pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny równie dobrze czuje się w stylu jazzowym (grał w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego, sam jest band leaderem), popie (współpracował między innymi z Anną Marią Jopek, Marylą Rodowicz i Edytą Geppert), muzyce współczesnej (za co był wielokrotnie nominowany do Fryderyka), filmie i teatrze.
 
„Songs from Yesterday” to wspólny album studyjny Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina wydany 16 października 2015 roku przez Sony Music Entertainment Poland. Uzyskał status platynowej płyty.
 
Bilety w cenie 50 zł w sprzedaży od 24 maja (zakup online przez całą dobę na www.centrumpaderewskiego.pl lub stacjonarnie w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00). Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem sprzedaży.
 
PROGRAM:
 
„Imagine” – John Lennon
„This Is Not America” – Dawid Bowie / Pat Metheny
„What's Going on” – Marvin Gaye
„My Cherie Amour” – Stevie Wonder
„I Can't Get No Satisfaction” – Mick Jagger
„Yesterday” – John Lennon / Paul McCartney
„Ribbon in the Sky” – Stevie Wonder
„Alfie” –  Burt Bacharach
„Lovely Day” – Bill Withers
„Tears in Heaven” – Eric Clapton
„What a Wonderful World” – Bob Thiele / George David Weiss
„Can't buy me love” – Paul McCartney / John LennonPowrót