José Torres & Havana Dreams

Jose Torres & Havana Dreams w Kąśnej Dolnej | fot. Kornelia Cygan

José Torres

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od wielu lat mieszkający na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „José Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady, m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, zespołem Maanam, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Koncerty w wykonaniu José Torresa to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski. Jego występy charakteryzują się energią słonecznej Kuby, którą z dużą łatwością zaraża publiczność. Koncertuje ze swoim zespołem Havana Dreams, złożonym z muzyków i kubańskich, i polskich. Razem wykonują utwory znane polskiej publiczności z projektu „Buena Vista Social Club”.

Piosenkami zaprasza w podróż do zakątków Hawany, gdzie o każdej porze tli się muzyka. Każda nuta jest dopieszczona. Instrumenty ludowe zabierają słuchacza do miejsc, gdzie wieczór trwa w nieskończoność, a ludzie bawią się do świtu następnego dnia. 

Bilety w cenie 50 zł w sprzedaży od 23 czerwca (zakup online przez całą dobę na www.centrumpaderewskiego.pl lub stacjonarnie w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00). Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem sprzedaży.

PROGRAM:

„El cuarto de Tula”
„Chan chan”
„Dos gardenias”
„Bilongo”
„Guantanamera”
„El cafetal”
„Son de la loma”
„Marieta”
„Lagrimas negras”
„Besame mucho”
„Besos discretos”
„Pare cochero”
„Cachita”
„Como fue”
„Me extrańa”
„La miradita”
„Guanabacoa”
„La vida que nunca se acaba”Powrót