Aktualności

Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE

To już siódma edycja sztandarowego wydarzenia organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, cieszącego się ogromną popularnością wśród melomanów.


Festiwal EMANACJE jest wydarzeniem muzycznym niezwykłym pod względem bogactwa oferty koncertowej, wyjątkowości artystów, a także zasięgu geograficznego. W ramach bieżącej edycji, w okresie od czerwca do września, na terenie całego województwa małopolskiego odbywa się kilkadziesiąt koncertów, których repertuat obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz. Wykonawcami są znakomite zespoły orkiestrowe, dyrygenci, soliści i kameraliści oraz utalentowani i utytułowani artyści młodego pokolenia.

Tradycyjnie jeden z koncertów odbędzie się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. 4 sierpnia o godz. 18.00 wystąpią stypendyści International Lang Lang Music Foundation, pianiści Shuheng Zhang oraz Jeffrey Chin. Wykonają oni program złożony z dzieł Josepha Haydna, Claude'a Debussy'ego, Fryderyka Chopina i Sergieja Prokofieva. Bilety dostępne w siedzibie i na stronie Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach.

 

×