Aktualności

24 stycznia 2023

Koncert noworoczny uczniów, absolwentów i nauczyciela domosławickiej szkoły muzycznej

W środę 25 stycznia zapraszamy do Kąśnej Dolnej na występ uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Usłyszymy najbardziej znane polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki. Po koncercie przeprowadzona zostanie zbiórka na leczenie Wojtka Kiełbasy, ucznia tejże szkoły. Początek wydarzenia o godzinie 17.00. Serdecznie polecamy!

więcej
16 stycznia 2023

XXVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie

W dniach 13-14 stycznia w Tuchowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie. Fortepianowe zmagania młodych artystów oceniło Jury w składzie: Andrzej Jasiński (Katowice), Agnieszka Schulz-Brzyska (Lublin), Marzena Pawlak (Warszawa), Anna Szajer (Tarnów/Tuchów).

więcej
23 grudnia 2022

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Melomanom i Przyjaciołom naszej instytucji życzymy
wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego przyszłego roku

— dyrekcja i pracownicy
Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

więcej
13 grudnia 2022

Wystawa: „OtwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych Tarnowskiego Centrum Kultury – absolwenci i uczestnicy"

Od 12 do 31 grudnia w ramach zwiedzania dworu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zobaczyć można twórczość pracowni Tarnowskiego Centrum Kultury: rysunek i malarstwo twórców w różnym wieku.

 

więcej
18 listopada 2022

Mistrzowski recital Chopinowski Rafała Blechacza

Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów o światowej sławie i renomie, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie powraca do Centrum Paderewskiego po dwudziestu latach!

więcej
14 listopada 2022

„Spotkajmy się u Paderewskiego”

W niedzielę 20 listopada o godz. 16.00 zapraszamy na koncert „Spotkajmy się u Paderewskiego” – pamięci płk. Jerzego Pertkiewicza.

więcej