Festiwal Viva Polonia!

viva_polonia.jpg

Listopadowy Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc zapoczątkowany został w roku 2017 w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedsięwzięcie o charakterze patriotycznym ma na celu promocję szeroko rozumianej kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii.

W ramach Festiwalu odbywają się koncerty, spektakle teatralne, promocje książek oraz wystawy. Artyści, którzy do tej pory przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu to m.in. Krzysztof Książek, Agnieszka Zahaczewska-Książek, Grzegorz Biegas, Ewa Biegas, artyści Opery Śląskiej i Opery Krakowskiej czy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Fundamentalną częścią Viva Polonia! są lekcje patriotyczne skierowane do dzieci i młodzieży, zaprezentowane w ciekawej formie przedstawień teatralnych i przygotowane przez ich rówieśników z Koła Teatralnego „Improwizacja” z Gromnika. W spektaklu „Herosi Niepodległej” (2018) uczestniczyła rekordowa liczba 2700 uczniów i nauczycieli z ok. 40 szkół Małopolski, Podkarpacia i Śląska.