Aktualności

Kasia Moś i przyjaciele - plakat

Kasia Moś i przyjaciele

W sobotę 24 lipca zapraszamy na koncert Kasi Moś, której towarzyszyć będzie zespół przyjaciół w składzie: Mateusz Moś (skrzypce, wokal), Paweł Tomaszewski (instrument klawiszowy), Maciej Magnuski (bas, moog), Tomasz Mądzielewski (perkusja).


W Centrum Paderewskiego pojawia się nie po raz pierwszy. Jako mała dziewczynka towarzyszyła swojemu ojcu, wybitnemu dyrygentowi Markowi Mosiowi, podczas warsztatów nowo powstającej Orkiestry Aukso, która tutaj szlifowała swoje pierwsze programy koncertowe. Kasia Moś powraca do Kąśnej jako ukształtowana artystka z programem coverów światowych przebojów Arethy Franklin, Alicii Keys. Podczas koncertu usłyszymy również autorskie piosenki artystki z pierwszej debiutanckiej płyty „Inspination” oraz kilka premierowych utworów zapowiadających drugi solowy album. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Mateusz Moś (skrzypce, wokal), Paweł Tomaszewski (instrument klawiszowy), Maciej Magnuski (bas, moog), Tomasz Machański (perkusja).

Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg Świętego Marka”.  Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.  Brała udział w takich festiwalach jak, Spring Break, Top Trendy, Woodstock czy Festiwal w Opolu.

W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspination”. Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.  W 2017 roku reprezentowała Polskę na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. W roku 2018 nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym gościnnie zaśpiewała kilka utworów. 21 maja 2021 roku odbyła się premiera płyty MONIUSZKO200, która została nagrana przez wokalistkę wraz z orkiestrą Aukso. Są to utwory Stanisława Moniuszki we współczesnych aranżacjach.  Album składa się z CD i DVD, i jest rejestracją koncertu z sali NOSPR w Katowicach. Obecnie Artystka pracuje nad swoim kolejnym albumem.

Bilety w cenie 40 zł w sprzedaży online na www.centrumpaderewskiego.pl (zakładka „Koncerty”) od 25 lipca. Udział w koncercie możliwy wyłącznie pod warunkiem złożenia pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Oświadczenie dostępne na stronie internetowej Centrum Paderewskiego i w punkcie kasowym bezpośrednio przed koncertem.

×