Aktualności

6 sierpnia – koncert w ramach festiwalu EMANACJE

W sobotę 6 sierpnia o godz. 18.00 wraz z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zapraszamy do Dworu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej na wydarzenie w ramach dziesiątego festiwalu EMANACJE – koncert wieńczący tegoroczną lusławicką Letnią Akademię Muzyki.


Zachęcamy do zgłaszania udziału na:
 
Podobnie jak sam festiwal, Letnia Akademia Muzyki realizowana jest niemal od początku działalności Europejskiego Centrum Muzyki. Jej tradycja zasadza się na relacji mistrz-uczeń, kultywowanej w formie spotkań polskich młodych muzyków z wielkimi autorytetami w ich dziedzinie.
 
Emanacje 2022
 
Tegoroczna LAM dedykowana jest uczestnikom programu Prezentacje – talentom zaprezentowanym na lusławickiej scenie w ramach cyklu realizowanego od marca 2021 roku. Młodzi artyści są uczestnikami i faworytami wielu prestiżowych konkursów oraz kandydatami do najlepszych uczelni muzycznych w Polsce i Europie.
 
Przygotowania do koncertów finałowych (jeden z nich odbędzie się właśnie 6 sierpnia w Kąśnej Dolnej) przeplatane są warsztatami i wykładami, a przede wszystkim spotkaniami z niezwykłymi postaciami świata muzyki – Adamem Sztabą, Mateuszem Smoczyńskim, Pawłem Gusnarem czy Piotrem Wyleżołem. Ideą tych spotkań jest inspirowanie otwartej wyobraźni muzycznej i poszukiwania własnego muzycznego języka, a także przybliżenie perspektywy kompozytora czy improwizatora.
 
Koncerty finałowe LAM to także powrót EMANACJI do najpiękniejszych miejsc w regionie, takich jak Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach czy Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. To instytucje partnersko uczestniczące w kolejnych edycjach EMANACJI, prezentujące lusławickich artystów przed swoją stałą publicznością.
 

PROGRAM
 
WITOLD LUTOSŁAWSKI – Etiuda nr 2
FRYDERYK CHOPIN – Ballada F-dur op. 38
Eryk Koszela – fortepian
 
DAVID SALLERAS – Kaprysy
c-moll nr 1, e-moll nr 2, d moll nr 3
Zuzanna Zajda – saksofon
 
MIKOŁAJ MAJKUSIAK – Dyad na akordeon solo
Maciej Ochwat akordeon
 
IAN CLARKE – Maya
Małgorzata Bobinska – flet
Michał Szymanski – flet
Eryk Koszela – fortepian
 
FRYDERYK CHOPIN – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Zuzanna Sejbuk – fortepian
 
GRAZYNA BACEWICZ – Kwintet fortepianowy nr 1 (cz. II i III)
Jakub Staszel – skrzypce
Hanna Pozorska – skrzypce
Mieszko Baszczak – altówka
Piotr Olesz – wiolonczela
Mikołaj Wozniak – fortepian
 
JOHANNES BRAHMS – Kwintet klarnetowy h-moll op. 115 (cz. I)
Paweł Libront – klarnet
Jakub Staszel – skrzypce
Hanna Pozorska – skrzypce
Mieszko Baszczak – altówka
Tadeusz Wawrowski – wiolonczela
 
 

 

×