Tydzień Talentów | Recital mistrzowski Małgorzaty Walewskiej

Tydzień Talentów 2021

Wielka dama polskiej opery, Małgorzata Walewska wystąpi w Sali Koncertowej Stodole z recitalem klasycznych dzieł operowych z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiądzie Taras Hlushko.

Jest wybitną mezzosopranistką, która gościła na największych światowych scenach i estradach. W 1991 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. W latach 1996-1998 występowała na deskach wiedeńskiej Staatsoper. Zaliczyła debiut w Metropolitan Opera w Nowym Jorku jako Dalila w „Samsonie i Dalili” Camille'a Saint-Saënsa u boku José Cury, a także na deskach Royal Opera House w Londynie, gdzie wcieliła się w rolę Azuceny z opery „Trubadur” Giuseppe Verdiego. Śpiewała razem z takim artystami, jak Luciano Pavarotti czy Placido Domingo.

Od 2015 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Szerokiej publiczności kojarzy się z obecnością w charakterze jurora w telewizyjnym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2016 roku została odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Bilety w cenie 40 zł dostępne od 19 kwietnia wyłącznie w sprzedaży online.

WAŻNE!

W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną wejście na koncert możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. OŚWIADCZENIE (do pobrania) należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć bezpośrednio przed koncertem w wyznaczonym przez organizatora miejscu.Powrót