Krzysztof Herdzin | Impressions On Paderewski

Krzysztof Herdzin

Dzieła Ignacego Jana Paderewskiego w oryginalnych aranżacjach zabrzmią w Kąśnej Dolnej z okazji 80. rocznicy śmierci kompozytora.

Krzysztof Herdzin w utworach Paderewskiego usłyszał znakomity zaczyn do jazzowej reinterpretacji i śmiałych improwizacji. Zachowując wierność duchowi – w tym słynnego „Menueta G-dur” – Herdzin nie tylko daje popis pianistycznej wirtuozerii, ale szuka dla kompozycji trzeciej drogi, pomiędzy szlachetną koturnowością muzyki poważnej, a żywiołowością i humorem właściwym jazzowi. Jaki jest Paderewski Herdzina? Na pewno uniwersalny, chwilami zawadiacki, grany z pasją, humorem i zaskakująco aktualny – tematy sprzed ponad stu lat okazały się wdzięcznym tworzywem do snucia wartkich opowieści z odniesieniami do współczesności.

Projekt „Impressions On Paderewski” powstał w 2020 roku z okazji 160. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego

Program koncertu:
Menuet G-dur op. 14 nr 1
Legenda As-dur op. 16 nr 1
Nokturn B-dur op. 16 nr 4
Temat z Fantazji polskiej gis-moll op. 19
Temat z III części (Finale. Allegro molto vivace) Koncertu fortepianowego a-moll op. 17

Bilety w cenie 40 zł dostępne od 26 maja wyłącznie w sprzedaży online.

WAŻNE!

W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną wejście na koncert możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. OŚWIADCZENIE (do pobrania) należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć bezpośrednio przed koncertem w wyznaczonym przez organizatora miejscu.Powrót